Тема. Хімічні
властивості кислот
Цілі:
-
ознайомити учнів з
хімічними властивостями кислот, правилами техніки безпеки під час роботи з
кислотами; дати поняття про індикатори й витискувальний ряд металів; з'ясувати
суть реакції обміну на прикладі взаємодії кислот з оксидами металів;
-
розвивати вміння
складати хімічні рівняння, розвивати логічне мислення, уміння робити висновки
на основі спостереження.
-
реалізувати аспекти
художньо-естетичного та валеологічного виховання
Обладнання: склянки, затискач, сірники, нагрівальний прилад, знаки правил техніки безпеки, картки з індивідуальними завданнями, проїзні квитки, карта маршруту, картки з формулами кислот для гри.
Реактиви:
концентрована сульфатна кислота, хлоридна кислота, ортофосфатна кислота,
лимонна кислота, фенолфталеїн, лакмус, метилоранж.
Тип уроку: Вивчення
нового матеріалу.
Епіграф уроку:
Нас, кислот, запам’ятай:
„Н” спочатку, так і знай!
І як впізнаєш, що це ми,
Руки й одяг бережи!
Хід уроку
І. Організаційний етап
Слайд 1
ІІ. Актуалізація опорних знань
Учитель.
До нас надійшов незвичайний лист. Давайте
відкриємо та ознайомимося зі змістом… Що тут у нас?.. Шановні учні 8 класу! Я
пропоную вам здійснити подорож. Але це буде незвичайна подорож країною Кислот.
На вас чекають різноманітні пригоди. А як же без них? Не гайте часу, вирушайте у подорож, бо
найдорожчий скарб для кожної людини – це знання. Я залишаю вам мапу. Чим активніше
ви будете працювати, тим більше наберете балів, а це ваша оцінка за урок. Бажаю
успіхів! Її величність, цариця кислот Нітратна кислота»
Слайд 2
Перед ти як вирушити у подорож до країни Кислот. Давайте згадаємо, що ми
знаємо про її мешканців.
1. Які речовини називають кислотами?
2. В який спосіб можна визначити валентність кислотного залишку?
3. За якими ознаками класифікують кислоти?
4.
Як класифікують кислоти за наявністю або відсутністю атомів Оксигену?
5.
Як класифікують кислоти за основністю?
Поїдемо ми з вами поїздом.
Слайд
3
Для
проїзду вам необхідно придбати квитки.
Я вам показую картку з формулою кислоти, а ви
повинні виконати до неї завдання:
-
дати назву
-
класифікувати за наявністю атомів Оксигену;
- класифікувати
за основністю.
Учитель.
Квитки куплено. Ми можемо вирушати у дорогу.
Давайте запишемо у наших журналах спостережень дату нашого відправлення
у подорож та мету.
Слайд
4
IV. Вивчення
нового матеріалу
Учитель. Отже, вирушаємо в подорож Країною кислот. Перша зупинка
на станції «Інформаційній». Слайд 5
повідомлення учнів. Презентація додається.
Наш
поїзд рушає далі, але на світлофорі — червоне світло.
На
екрані з'являється знак червоного кольору і попереджає про те, що наступна
зупинка — «ПТБ».
Друга зупинка. Станція «Митниця»
Слайд
6
Для того, щоб перетнути кордон нам необхідно згадати
правила поводження з кислотами. У вас у кожного на столах лежать зашифровані
правила ТБ. Хто перший прочитає правило підіймає руку і дає відповідь.
1 варіант
Досліди
проводити у халаті
Д
|
О
|
С
|
И
|
У
|
Х
|
А
|
Л
|
Д
|
І
|
Л
|
Т
|
И
|
Д
|
Т
|
А
|
И
|
П
|
Р
|
О
|
В
|
О
|
І
|
!
|
2
варіант
Проводити
досліди зазначені у роботі
П
|
Р
|
О
|
А
|
З
|
!І
|
Т
|
О
|
Д
|
О
|
В
|
З
|
Н
|
А
|
О
|
Б
|
И
|
Д
|
О
|
И
|
Д
|
Ч
|
Р
|
У
|
Т
|
И
|
С
|
Л
|
І
|
Е
|
Н
|
І
|
3
варіант
Не
можна перевіряти речовини на смак
Н
|
Е
|
Я
|
Т
|
И
|
Р
|
К
|
!
|
О
|
М
|
Р
|
І
|
Ч
|
Е
|
А
|
М
|
Ж
|
П
|
Е
|
В
|
О
|
Н
|
И
|
С
|
Н
|
А
|
Р
|
Е
|
В
|
И
|
Н
|
А
|
4
варіант
Наливати
реактиви над лотком
Н
|
А
|
Л
|
О
|
М!
|
А
|
В
|
И
|
К
|
Т
|
Т
|
И
|
В
|
И
|
О
|
И
|
Т
|
К
|
Н
|
Л
|
Р
|
Е
|
А
|
А
|
Д
|
....
Весь конспект уроку тут
Немає коментарів:
Дописати коментар